Topazas: Universalusis Akmuo

Manoma, kad pavadinimas „topazas“ kilo iš vienos iš pirmųjų vietų Raudonosios jūros Topazijos saloje. Dabar vadinasi kitaip – Zabargad. Kitas šio pavadinimo šaltinis gali būti sanskrito žodis „topas“, reiškiantis „karštas“ arba „ugnis“ (įkaitintas topazas keičia spalvą ir sukelia pastebimus elektros reiškinius). Jis ilgą laiką buvo laikomas savirealizacijos, galios ir išminties akmeniu. Meksikiečiai sakė, kad jis padėjo rasti tiesą, panaudojo ją teisiniuose reikaluose.

Topazas yra vienas iš galingiausių akmenų, reikalaujantis stipraus, sąžiningo, pagarbaus, altruistiško šeimininko. Tai padeda įsiskverbti į situacijos, įvykio, žmogaus esmę, todėl puikiai tinka psichologamspsichiatrams, tiems, kurie nori padėti žmonėms, bet turi juos geriau suprasti. Topazas padeda geriau paveikti kitus, netgi pajungdamas juos sau. Tie, kurie naudoja topazo energiją piktiems tikslams ar žaidimams, gali susirgti psichine liga arba tikėtis rimtų gyvenimo pamokų. Gerai naudojamas topazas gali būti stiprybės šaltinis sprendžiant gyvenimo problemas. Tai padeda ryžtingai imtis savo gyvenimo pertvarkos, pasisemti išminties gyvenimo vingiuose, suvokti savo autoritetą ir gyventi prasmingai, atsisakant abejonių. Skatina dvasinį tobulėjimą, atvirumą, garbę, pilnatvę ir jausmų stabilumą, pasitikėjimą savimi, individualumą.

TOPAZO SPALVOS

Kai pagalvoji apie topazą, pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, tikriausiai yra plati jo spalvų gama – nuo bespalvės iki geltonos, rožinės, oranžinės, raudonos, violetinės ir rudos. Tačiau šiame brangakmenyje yra daugiau nei tik jo išvaizda. Topazas yra silikatinis mineralas, sudarytas iš aliuminio ir fluoro. Jo spalvą lemia skirtingų mikroelementų buvimas kristalų struktūroje.
 
Tai galios mineralas, naudojamas vizualizacijai, minčių materializavimui, meditacijoms. Tai padeda pasisavinti iš Visatos tai, ko reikia, ir stiprina norą veikti. Afrikos tautos jį naudojo siekdamos iššūkį dvasioms, reikalingoms gydymo ceremonijose. Sidabro spalvos topazo lazdelė padeda sufokusuoti reikiamus kanalus, išvalo aurą, maksimaliai išnaudoja energiją ir stiprina jėgos lauką. Jo derinys su ametistu naudojamas gydymui ir baltajai magijai. Jis padeda neišvystytas energijas perkelti į aukštesnes vibracijas, ramina, stabilizuoja, suteikia aiškumo. Topazas skatina energijos tekėjimą per meridianus, gerina virškinimą, skatina medžiagų apykaitą.
 
Topazą galima rasti daugelyje skirtingų vietų visame pasaulyje. Kai kurios iš garsiausių topazo kasyklų yra Brazilijoje, Rusijoje ir Pakistane. Didžiausias kada nors rastas topazas svėrė daugiau nei 14 000 karatų ir buvo rastas Brazilijoje.
 
Topazas taip pat yra patvarus brangakmenis, kurio kietumas yra 8 pagal Moso skalę, todėl tinkamas dėvėti kasdien. Tai populiarus žiedų, auskarų ir kitų kasdien nešiojamų papuošalų pasirinkimas.
Tačiau topazas nėra tik gražus brangakmenis. Taip pat teigiama, kad jis turi gydomųjų savybių. Kai kurie žmonės mano, kad topazas gali padėti stimuliuoti protą ir skatinti ramybės bei vidinės ramybės jausmą. Be to, teigiama, kad jis teigiamai veikia emocijas, todėl yra puikus brangakmenis tiems, kurie kenčia nuo emocinių problemų.
 
Kitas įdomus topazo bruožas yra jo gebėjimas pakeisti spalvą termiškai apdorojant. Šis procesas, žinomas kaip „mistinis topazas“, gali paversti bespalvį ar šviesų topazą įvairiomis spalvomis, tokiomis kaip mėlyna, rožinė, violetinė ir kt.
 
Auksinis Topazas skatina savirealizaciją, šlovės ir pripažinimo siekimą, pasitikėjimą savimi, svarbos jausmą, pasididžiavimą, bet ir dosnumą, puikių planų ir idėjų kūrimą ir įgyvendinimą neprarandant realybės jausmo. Jį galima naudoti kaip akumuliatorių, kad būtų galima įkrauti, gauti reikiamos informacijos ir mąstyti. Jis skatina tikėjimą ir stiprina dvasingumo poreikį, siekti nušvitimo. Sumažina poreikį lošti. Stiprina visą organizmą, endokrininę sistemą, tvarko kepenis, žemą spaudimą, širdies astmą, aktyvina imuninę sistemą. Ypač tinka 3, 2 ir 1 čakroms.
 
Bespalvis Topazas stiprina draugystę, padeda ramiai priimti naujoves, prisitaikyti prie naujų situacijų, mažina pyktį ir agresiją. Jį taip pat gali nešioti moterys, norinčios numesti svorio menopauzės laikotarpiu. Jis veikia limfinę sistemą, skrandį (kraujuoja ir augliai), blužnį, skatina nereikalingų skysčių išsiskyrimą iš organizmo, reguliuoja hormonų veiklą. Jis veikia visas čakras ir harmonizuoja aurą. Galima naudoti su kalnų krištoliniu akmeniu.
 
Mėlynas Topazas saugo nuo blogų draugų ir magijos įtakos, stiprina sielą, padeda atsisakyti konservatyvumo ir pasenusių normų, padeda aiškiai suprasti savo poreikius ir norus. Padeda priimti ir daryti viską, kas būtina be arogancijos ir aistros. Jis skatina aiškiaregystę, sujungia kūną, protą ir sielą su Visatos jėgomis. Ilgą laiką buvo manoma, kad tai įgalina ryšį tarp dangaus ir žemės (ypač per audrą). Padeda žengti koja kojon su laiku. Skatina aktorių ir dainininkų sėkmę. Dainininkams patariama 20 min. prieš spektaklį, kad jis liktų ant savo 5-osios čakros. Ypač tinka 5, 6 čakroms. Nešioti sidabro spalvos ant laimingos rankos bevardžio piršto (stebuklingo vidurinio piršto). Tai gali būti pakabukas, pora auskarų. Nuplaukite du kartus per mėnesį po tekančiu vandeniu (jei tai brangakmenio gabalėlis – po jo panaudojimo) ir naktį įkraukite žvaigždžių šviesoje ant kalnų krištolinio drūzo.
 
Nesvarbu, ar jus traukia plati topazo spalvų gama, jo ilgaamžiškumas ar tariamos gydomosios savybės, negalima paneigti, kad šis brangakmenis yra tikrai unikalus ir ypatingas. Ir kai kitą kartą sutiksite topazą, nesvarbu, ar jį matote juvelyrinių dirbinių parduotuvėje, ar jį nešioja vienas iš jūsų draugų, skirkite šiek tiek laiko ir įvertinkite gamtos stebuklą, kurį yra šis brangakmenis.
 
Įspėjimas: 1. Topazas sukelia dar didesnių problemų nestabilios psichinės sveikatos žmonėms. 2. Nesąžiningas naudojimas ir piktnaudžiavimas energija gali būti griežtai nubaustas.
This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.