Morganitas

Auksiniai auskarai "Soft Rain"

MORGANITAS

Morganitas yra oranžinis arba rausvas brangakmenis, taip pat berilio tipas. Morganitas, taip pat žinomas kaip rožinis berilis, rausvas berilis, rožinis smaragdas ir „cezijos berilis“. Morganitas pavadintas J. P. Morgano – vieno garsiausių visų laikų bankininkų vardu. Morganitas gali būti išgaunamas tokiose šalyse kaip Brazilija, Afganistanas, Mozambikas, Namibija, JAV ir Madagaskaras.

Subtilią Morganito spalvą lemia mangano pėdsakai. Kadangi morganitas turi ryškų pleochroizmą – šviesiai rausvą ir gilesnę melsvą rožinę spalvą, būtina kruopščiai orientuotis į šiurkštumą. Ryški morganito spalva pasitaiko retai, o brangakmeniai paprastai turi būti dideli, kad būtų pasiekta geriausia spalva.

Morganito spalvos

Neapdorotas morganitas reguliariai turi kietą oranžinę atspalvio dalį, sukuriančią lašišos mėsos toną. Yra įvairių procesų, naudojamų reguliuoti atspalvį, akivaizdų skaidrumą ar brangakmenių tvirtumą. Morganito brangakmeniai gali būti milžiniški, pavyzdžiai iš Brazilijos sveria daugiau nei 10 kilogramų. Kai kurie iš šių brangakmenių gali būti imitacijos, kurie iš esmės turi panašias sudėtines, fizines ir optines savybes, tačiau yra sukurti žmogaus laboratorijoje. Bet kokį akmenį galima pamėgdžioti – kartais sintetinėmis medžiagomis arba įprastomis žmogaus parinktomis medžiagomis, imituojančiomis tam tikrą brangakmenį.

Morganite stone

Vidutiniškai šviesūs ar vidutiniškai rausvi, švarūs akmenys su pasirinktiniais pjūviais yra vertingiausi iš visų morganitų. Ypatingai lengvi ir įtrūkę akmenys yra apatiniame kainų diapazono gale. Kadangi morganitas dažnai pasitaiko didesniuose brangakmeniuose, dėl dydžio jo kainos dramatiškai nepadidėja. Įdomu tai, kad kuklesni morganitai, jei jie demonstruoja puikų toną, gali būti vertingesni nei didesni. Kad parodytų puikų toną, didžiuliai akmenys turėtų būti tokie dideli, kad jų neįmanoma panaudoti kaip papuošalų. Panašiai kaip ir nešildomame žalsvai jūros akvamarino atspalviu, šiek tiek besivystanti pirkėjų dalis linkusi į nešildomą saldų morganito atspalvį ir mokės priemoką, kad gautų neapdorotą, naturalų brangakmenio gabalą.

  • Krepšelis tusčias.