Turmalinas

Auskarai su turmalinais "Summer Drops"

TURMALINAS

Taurus, charakteringas ir išskirtinis brangakmenis. Taip, tai taurus akmuo, priskiriamas sertifikuotinų brangakmenių kategorijai.
Brangakmenio pavadinimo kilmė – singalų (Šri Lanka) žodis “turmali”, reiškiantis “daugiaspalvis”. Turmalinas yra mineralas, sudarytas iš aliuminio ir boro silikato su geležies, ličio ir mangano priemaišomis. Vienas margiausių brangakmenių, gamtoje aptinkamas kelių spalvų, nors raudoni ir žali yra žinomiausi. Tiesa, kartais vienas brangakmenis gali būti dvispalvis ar net keliaspalvis! Turmalino kristalai yra prizminiai, smailėjantys viršuje (su štrichuotomis sienelėmis), stulpėti, adatiniai. Didžiausi ir aukščiausi kristalai pasitaiko net apie 40-ies cm! Blizgesys šio akmens – skaidrus, “stiklinis”, “gaudantis šviesą”.

Turmalinas/Tourmaline

Kietumas pagal Moso skalę – 7 (tiesa, Moso skalė naudojama mineralų kietumui nustatyti). Šioje skalėje aukštesnę vertę turintis mineralas paliks žymę ant žemesnio mineralo paviršiaus – kietesnis subraižys minkštesnį, paprastai pasakius. Juvelyrikoje mėgstamiausi yra elbaitai – raudoni, žali,daugiaspalviai turmalinai;
Būtina paminėti, kad rožiniuose ir žaliuose turmalinuose, juos specifiškai nušlifavus, galima išgauti “cat’s eye” (optinį katės akies) efektą.

Labai trumpai apie jūsų dažną klausimą – turmalinas yra gimusiųjų spalio mėnesį brangakmenis ir talismanas. Tačiau mėgstamas visų ir “tinka” visiems, nes yra laikomas ilgai išliekančios draugystės ir meilės saugotoju. Sodrios ir skaidrios jo spalvos žavi ne tik mus šiandien, tačiau lydėjo brangakmenio kelią istorijoje: senovės egiptiečiai manė, kad akmuo toks sodriai spalvingas todėl, kad “keliavo” nuo Žemės centro per pačią vaivorykštę, persisunkė saule ir ją nešasi savyje. Kai kuriose šalyse žmonės akmenį ir vadina “linksmos, vaikiškos vaivorykštės brangakmeniu”.
Per amžius šis taurus akmuo buvo išliekančios, tvarios meilės ir draugystės palydovu. Ir dar – turmalinas yra laikomas aštuntųjų vedybinių metų sukakties akmeniu!

Turmalino/tourmaline col
  • Krepšelis tusčias.